Majówka 2023 – dzień 7 – Mörsdorf

Tym razem będziemy sprawdzać poziom adrenaliny … na wiszącym moście linowym Geierlay.

Jesteśmy w Mörsdorf, małej, zadbanej wsi w powiecie Rhein-Hunsrück. Nie zatrzymaliśmy się tu jednak przypadkowo. W odległości około 2 km od parkingu na którym stanęliśmy znajduje się jeden z ciekawszych obiektów turystycznych w Niemczech. Jest nim wiszący most linowy Geierlay (Geierlay Hängeseilbrücke). Most ma 360 m długości i jest zawieszony około 100 m nad doliną rzeki Mörsdorfer Bach.

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdyby naszym celem był wyłącznie most. Postanawiam zwiedzić okolicę. Natomiast most chcemy zobaczyć również z doliny.

Geierlay Hängeseilbrücke

Do mostu nie zabłądzisz. Prawie wszędzie w miejscowości trafisz na kierunkowskazy kierujące w kierunku mostu. Wychodząc na główną drogę prowadzącą do niego zaczyna się robić gęściej od turystów. Jednak spokojnie, dla wszystkich starczy miejsca. Wystarczy go również na sesje zdjęciowe i podziwianie otoczenia z mostu.

Mimo solidności konstrukcji zawsze przy pokonywaniu tego typu obiektów jest dreszczyk emocji. Chociaż w moim przypadku większe wrażenie sprawiło przejście przez szwajcarski Charles Kuonen Hängebrücke. O tym jednak będzie w oddzielnym poście.

Most udaje nam się pokonać bez przeszkód. Stamtąd szlakami schodzimy na dno doliny i brzegiem rzeki Mörsdorfer Bach idziemy w stronę punktu widokowego Auf dem Burgberg.

Prawie przed punktem widokowym oznakowano odkryte pozostałości osadnictwa rzymskiego. W tym miejscu są to pozostałości studni rzymskiej.

Po krótkim odpoczynku na górze kontynuujemy wędrówkę.

Burg Balduinseck

Naszym celem są ruiny zamku Balduinseck (Burg Balduinseck). Idziemy piękną, pofałdowaną doliną. Wokół rozwija się wczesno wiosenna roślinność. Pogodę mamy świetną.

Ruiny zamku są udostępnione do zwiedzania. Można zajrzeć w każdy ich zakamarek, chociaż trzeba przyznać, że za dużo to ich tam nie ma. Na obiekcie ustawiono tablice informacyjne z opisem.

Trzeba przyznać, że ruiny zamku cieszą się dużą popularnością. Cały czas ktoś przebywał na ich terenie. Może położenie zamku przy drodze L203 zachęca do zatrzymania się i zwiedzenia pozostałości zamku.

Zostawiamy zamek i wracamy w stronę mostu Geierlay. Dla odmiany idziemy trochę innymi ścieżkami. W ramach pożegnania z mostem robimy krótkie przejście w tę i z powrotem połączone z sesją zdjęciową. Następnie ścieżką nad nad rzeką przez Bergkreuz wchodzimy prawie na nasz parking.

Przez resztę dnia oddajemy się błogiemu lenistwu.

Na koniec ciekawostka ze szlaku. Wszystkie ławki ustawione po trasie miały zawieszoną ściągaczkę do szyb. Jak myślicie w jakim celu? Mi przychodzi do głowy tylko jedno rozwiązanie. Usunięcie nadmiaru wody z ławki i stołu zanim się na nich rozgościcie. Mała rzecz, a jakże praktyczna.

Podsumowanie

  • Koszt postoju na Wohnmobilparkplatz Geierlay P2 w Mörsdorf – 18,00€ za dobę. Postój 12 godzinny kosztuje 10,00€. Więcej o opłatach dowiesz się z oficjalnej strony Geierlay.
  • Świetnie przygotowane ścieżki i szlaki w okolicach.
  • Trasa wycieczki Geierlay – Burg Balduinseck – 16,1 km. Wznios / spadek 528 m.

Wskazówki

  • W ramach kosztu pobytu masz wliczone korzystanie z prądu oraz obsługę kampera na specjalnie do tego celu przygotowanym stanowisku.
  • Toaleta na wjeździe do parkingu. Korzystanie bezpłatne w ramach kosztu postoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *