Maj 2023 – Bad Muskau (Mużaków)

Czas na zwiedzenie parku pałacowego w Bad Muskau

Kończymy nasz wypad do Bad Muskau i parku rododendronów w Kromlau. Przed wyjazdem kilka godzin poświęcamy na zwiedzenie Mużakowa i parku pałacowego.

Park jest położony po obu stronach Nysy Łużyckiej. Jest to największy park krajobrazowy w stylu angielskim w Polsce. Park w tym miejscu zostaje założony na początku XIX w. przez księcia Hermanna Ludwiga Heinricha von Pückler-Muskau. Obecny wygląd parku jest zasługą kolejnych właścicieli pałacu.

W 2004 roku park zostaje wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Więcej szczegółów na stronie parku.

Mamy okazję podziwiania pięknie zaplanowanego i utrzymanego ogrodu. Co chwilę trafia się na osie widokowe koncentrujące wzrok najczęściej na pałacu. Piękne aleje z rozłożystymi dębami zachęcają do spaceru. Pokonuje się kolejne mostki na przepływającymi strumykami. Kwitnące azalie pontyjskie rozsiewają wokół swój aromat. Szkoda, że jeszcze nie zakwitły rododendrony.

W ciągu mijającego weekendu znów mieliśmy okazję do zapoznania się pięknymi terenami położonymi zaledwie rzut beretem za granicą. Na pewno sprzyjała temu pora roku i wiosenna pogoda. Odwiedzenie ogrodu jest okazją do wyciszenia w pięknym otoczeniu. Ręczę, że możesz spędzić wiele godzin w parku delektując się jego pięknem.

Zachęcamy do odwiedzenia ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *