Wakacje 2022 – Rabbi

Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dzieli nas od pięknej doliny Rabbi

Zaczynamy dalej przemieszczać się wzdłuż Val di Sole. Naszym celem jest dolina Rabbi i znajdująca się prawie na jej końcu Area Sosta Camper Al Plan. Do przejechania mamy zaledwie 40 km. Po drodze zjeżdżamy do Cles do sklepu celem uzupełnienia zapasów.

Area Sosta Camper Al Plan

Ze względu na popularność doliny, ruch pojazdów jest w niej reglamentowany. Część pojazdów jest przekierowana wcześniej na parkingi. Dalej podróż w głąb doliny można kontynuować z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Z tej racji, że jedziemy na położony w głębi doliny parking  jesteśmy przepuszczeni.

Przed parkingiem ustawimy się małej kolejce. Jesteśmy trzeci w oczekiwaniu na wjazd. Jest pora sjesty, więc chwilę trzeba będzie swoje odstać. Za nami jednak szybko ustawia się sznureczek kamperów zawijając się na drogę przejazdową. Po chwili pojawia się miejscowa policja municypalna i … recepcja zaczyna pracę. Trzeba podziwiać sprawność działania recepcji. Procedury trwają krótko. Na wyznaczone miejsce prowadzi nas człowiek z obsługi na rowerze. Dostajemy miejsce 92. Jesteśmy w środku parkingu. Za nami jeszcze co najmniej tyle samo pojazdów. W sumie czuję się trochę jak w fabryce na taśmie.

Nasze miejsce jest trawiste, nie grząskie, wystarczające na rozwinięcie się. Stoimy w zasadzie jeden rząd od linii lasu. W pobliżu mamy zadaszone palenisko na którym można przygotować posiłek.

Ponte sospeso

Odpoczywamy chwilę i ruszamy na mały spacer. Trzeba wykorzystać możliwość, ponieważ około 0,5 km od parkingu znajduje się jedna z atrakcji tego miejsca wiszący most linowy (Ponte sospeso). Bardzo dobrze wybrano miejsce posadowienia mostu na tle wodospadu Ragaiolo (Cascata Ragaiolo). Ze względu na położenie i dostępność obiekt cieszy się dużą popularnością. W naszym wypadku trafiliśmy na lukę w przejściach turystów. Przez chwilę mieliśmy cały most dla siebie.

Zdjęcie. Most wiszący nad wodospadem Ragaiolo.

Uwaga. Most wiszący, jak i ścieżki prowadzące do niego są jednokierunkowe. Zwróć uwagę na oznakowanie na szlakach.

Trzymając się kierunkowskazów idziemy w stronę restauracji Malga Fratte Bassa. Stamtąd wracamy w stronę rzeki Torrente Rabbies i ścieżką nad rzeką wchodzimy na parking.

Podsumowanie

  • Przejazd Castelfondo – Rabbi – 40 km.
  • Trasa wycieczki 3,1 km. Przewyższenie 230 m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *